Usługi świadczone przez domy mediowe

Domem mediowym nazywana jest organizacja marketingowa, która to zajmuje się zakupem i planowaniem kampanii reklamowych w masowych mediach. Tego typu działalności miały swój początek w agencjach reklamowych, które to same kupowały i planowały kampanie reklamowe. Rozwijający się rynek reklamowy sprawił, że w ramach agencji reklamowych tworzyły się działy mediowe, które dzięki dynamicznemu rozwojowi rynku reklamowego zaczęły być wyodrębniane i zaczynały funkcjonować jako osobne spółki.

Zakup i planowanie mediów (prasa, telewizja, OOH, radio)

Każda udana kampania reklamowa zaczyna się od media planu. Samo planowanie mediów należy do procesów stosowanych przez reklamodawców przed samym zakupem oraz uruchomieniem reklam, by w dalszej kolejności móc ocenić ich skuteczność i zmaksymalizować zwrot z danej inwestycji. To bardzo ważny element w każdej poważnej kampanii reklamowej. Wymierną korzyścią procesu planowania mediów jest, tak zwany, dokument media planu, który może wytyczyć kierunek całej kampanii reklamowej.
Jakie są korzyści z planowania mediów? Istnieje wiele wartości uzyskiwanych dzięki planowaniu mediów, oto kilka z nich:

  • rozpoczęcie i planowanie kampanii reklamowej w sposób dobrze zorganizowany,
  • możliwość śledzenia oraz uprzedniego określenia budżetu kampanii,
  • przeprowadzanie początkowych badań, które pozwolą na dogłębne zrozumienie danej grupy odbiorców, co dalej zwiększa skuteczność kierowania,
  • lepsza wiedza na temat tego, czym zajmuje się konkurencja,
  • dobry punkt odniesienia dla potencjalnych, przyszłych kampanii reklamowych.

Pozycjonowanie stron

Zdecydowana większość użytkowników sieci internetowych poszukuje informacji na temat usług oraz produktów za pośrednictwem przeznaczonych do tego serwisów, jakimi są wyszukiwarki internetowe. Na przykład niezwykle popularne Google stanowi dziś ogromne źródło informacji dla większości użytkowników internetu. Właśnie tą drogą trafia na dane strony internetowe najwięcej nowych odwiedzających.

Faktem jest, że użytkownicy wciąż szukają różnych stron internetowych wpisując hasła i frazy kluczowe w wyszukiwarkach. Zadaniem pozycjonowania jest sprawienie, by strona bądź sklep internetowy były znacznie łatwiejsze do znalezienia przez tych klientów, którzy są zainteresowani oferowanymi przez klienta treściami reklamowymi. Jest to o wiele skuteczniejszy sposób na dotarcie do konkretnego odbiorcy, niż reklama w telewizji.

Kampanie w sieciach reklamowych wyświetlają najczęściej atrakcyjne wizualnie reklamy. Dzięki takim rozwiązaniom agencja marketingowa ma szanse na wykazanie się. Dzięki sieci reklamowej można docierać do użytkowników, którzy korzystają z milionów stron i aplikacji oraz usług należących do sieci Google np. YouTube czy Gmail. Taka forma promocji ma obecnie większy zasięg, niż np. reklama TV.

Content marketing i copywriting

Content marketing należy do zespołów działań marketingowych, który to ma na celu finalną poprawę wyników finansowych danej firmy za pomocą specjalistycznych treści z danej branży. Copywriting jest profesjonalną formą formułowania danych komunikatów reklamowych w celu zwiększenia sprzedaży.

Kampanie w social mediach, produkcja spotów reklamowych

Kampanie w social mediach to działania mające na celu sprawienie, że dana rzesza odbiorców zainteresuje się konkretnym produktem. Kampania taka obejmuje szereg kroków, które skupiają się na maksymalnym wykorzystaniu właśnie portali społecznościowych. Do celów marketingowych produkcji spotów reklamowych należy budowanie wizerunku firmy oraz sprawienie, że dana marka zaistnieje w świadomości potencjalnych klientów.

Kampanie VOD

Kampanie VOD mogą być przeprowadzane w różnych miejscach. Platform tego typu jest obecnie bardzo wiele, lecz nie każdy portal, na którym oglądamy film, można nazwać VOD. Kampaniami VOD jest wszystko, co widzimy podczas oglądania konkretnych filmów w Internecie. Niezależnie od tego, jakie programy oglądasz, reklama VOD z pewnością Ci się wyświetla.