Przegląd najciekawszych i designerskich akcesoriów dla zwierząt

Podjęcie decyzji o przygarnięciu psa lub kota to ważne zobowiązanie, które wiąże się z koniecznością zadbanie o pupila. Wiele osób decyduje się na designerskie i ciekawe akcesoria dla zwierząt, które są wyrazem miłości jaką darzy się czworonoga i zamiłowania do ciekawych elementów psiej i kociej garderoby. Oto przegląd najciekawszych akcesoriów dla zwierząt.

Chusty dla psów/Chusty dla kotów

Chusta dla psa nazywana jest też badaną lub bandanką i zakładana jest na szyję. To ciekawy, designerski dodatek, który jest bardzo prosty w zakładaniu i sprawia, że pies prezentuje się uroczo. Chusta jest w pełni bezpieczna dla zwierzęcia, ponieważ nie posiada rzepów, sznureczków czy też wiązań, które mogłyby podrażniać jego sierść i skórę. Warto wybrać chustę, która jest nie tylko łatwa w zakładaniu, ale też zapewnia wygodę użytkowania i niezmiennie pozostaje na swoim miejscu tak długo jak chcemy.

Chusta idealnie sprawdzi się w przestrzeni miejskiej, na wąskich chodnikach oraz w otoczeniu przechodniów i innych zwierząt. Często nic tak dobrze nie działa na wizerunek psa w miejscu publicznym jak ubranie go w kolorowe dodatki typu np. chusta, które kojarzą się z modnym i młodym człowiekiem lub dzieckiem i łagodzą wizerunek nawet dużego psa. Szczególnie modne i polecane są chusty w ciekawe wzory, które sprawdzają się zwłaszcza w okresie wiosennym i jesiennym. Z kolei w lecie warto wybierać chusty wykonane z bardziej przewiewnych materiałów, które mogą być też noszone w designerski sposób jako ochrona głowy pupila.

Na podobnej zasadzie jak u psów, chusty zakłada się również kotom. Chusta jest też dobrym prezentem dla osoby, która posiada takiego czworonożnego przyjaciela. Aby całość wyglądała ciekawie i niebanalnie warto wybrać dwie chusty, wykonane z takiego samego materiału i w takich samych kolorach – jedną dla właściciela i drugą dla kota lub psa. Takie chusty sprawdza się jako gadżet do sesji zdjęciowej i będą oryginalnym akcentem, który sprawi, że czworonożny pupil będzie na zdjęciach wyglądał jeszcze piękniej i modniej.

Bandany dla psów z haftowanym imieniem pupila

Bandany z personalizowanym nadrukiem to ciekawy, designerski dodatek dla psów i kotów. Każde zwierzę, ubrane w tego typu chustę z nadrukiem przyciąga wzrok i od razu wydaje się zadbane, kochane i przyjaźnie nastawione do ludzi. Chusta z napisem dla psa i kota jest też elementem wyróżniającym, dodającym charakteru, a ponadto jest bardzo praktyczna w przestrzeni miejskiej, ponieważ pozwala złagodzić wizerunek psa i pokazuje wyjątkową więź, występuje między zwierzęciem a właścicielem.

Designerskie smycze i obroże

Designerskie obroże, smycze lub szelki dla czworonogów to często małe dzieła sztuki, wykonane z wysokiej jakości materiałów i sprawiające, że zwierzę wygląda bardzo ciekawie, a ponadto jest bezpieczne. Obroże i szelki prezentują się bardzo elegancko, są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji i zachowują swój wygląd na długo. Idealnie sprawdzają się przy okazji ważnych świąt lub wyjść z pupilem, a także podczas sesji zdjęciowej.

Odblaskowe ubrania dla psów, zwiększające bezpieczeństwo pupila

Odblaskowe obroże oraz ubrania dla psów zwiększają ich bezpieczeństwo w czasie spacerów i podczas podróży. Nie są dużym wydatkiem, a z pewnością sprawdzą się w okresie jesiennym i zimowym, gdy dni robią się coraz krótsze, a, z uwagi na deszczową aurę, zmniejsza się widoczność w czasie spaceru. Wówczas to właśnie odblask dla psa jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo. Podobnie rzecz wygląda z odblaskową obrożą czy też szelkami odblaskowymi dla kota. Warto łączyć to, co modne, designerskie, praktyczne i bezpieczne i wybierać ciekawe i piękne akcesoria dla czworonożnych przyjaciół.