Jak urządzić sypialnie zgodnie z trendami?

Sypialnia to niezwykle istotne pomieszczenie, w którym mają panować warunki sprzyjające relaksowi, wypoczynkowi. Sen stanowi najważniejszą potrzebę fizjologiczną każdego człowieka. Organizm ma możliwość zregenerowania się. Wystrój wnętrza w dużej mierze wpływa na samopoczucie, dlatego wybór elementów wyposażenia nie powinien być przypadkowy. Istotna jest nawet kolorystyka, podobnie jak rodzaj zastosowanych materiałów. Warto mieć na uwadze komfort, funkcjonalność i estetykę.

Jak efektownie urządzić sypialnię?

Każdego roku pojawiają się nowe trendy wnętrzarskie, chociaż nie brakuje również rozwiązań ponadczasowych. Oczywiście zawsze w pierwszej kolejności należy kierować się swoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Moda się zmienia, dlatego należy traktować ją wyłącznie jako źródło inspiracji. Najlepszym rozwiązaniem staje się postawienie na klasykę, czyli coś uniwersalnego i ponadczasowego. Czasem wystarczy zmienić niektóre elementy wyposażenia w celu odmieniania dotychczasowej aranżacji i uzyskania zupełnie innego efektu. Niektóre trendy się nie zmieniają, świetnym przykładem będzie zamiłowanie do natury. Świetnie sprawdzają się wobec tego drewniane meble do sypialni typu komody, łóżka, szafy.

Sypialnie w naturalnym stylu zawsze będą świetną opcją. Oczywiście nie należy ograniczać się tylko do drewna. Mile widziane są także kamień, gipsowe tynki, cegła, korek, wiklina, bambus. Dominuje stonowana kolorystyka, przede wszystkim barwy ziemi. Świetnie sprawdzają się wobec tego odcienie bieli, beżu, zieleni, brązu. Nie może zabraknąć także rudości w różnych wariantach. Sypialnia w stylu naturalnym jest przepełniona roślinnością, szczególnie w glinianych doniczkach. Sięga się po naturalne tekstylia, czyli wełnę, len, bawełnę itd. Mile widziane będą ręcznie tkane dywany, makramy, poduszki z ekologicznych materiałów. Jako ozdoby wspaniale sprawdzą się także przeróżne plecionki, przykładowo z trawy morskiej.

Jakie trendy wnętrzarskie są obecnie pożądane w sypialniach?

Nadal z mody nie wychodzi kierowanie się minimalizmem podczas aranżowania sypialni. Jest to pomieszczenie, w którym powinna panować harmonia. Można to uzyskać dzięki postawieniu na prostotę. Pożądane stało się kierowanie zasadami zero waste. Istotne jest stawianie przede wszystkim na jakość, a nie na ilość. Znaczenie ma otaczanie się wyłącznie niezbędnymi elementami wyposażenia. Świetnie sprawdzi się przykładowo drewniany stolik nocny, wytrzymały, ponadczasowy, uniwersalny i estetyczny. Nie może zabraknąć także łóżka, szafy. Warto pomyśleć o wygodnym fotelu i toaletce. Nie należy przesadzać z dekoracjami, wszystko to ma na celu stworzenie ascetycznego azylu.

Zupełnym przeciwieństwem minimalizmu jest pałacowy wystrój. Ponownie powrócił do łask, na co wskazują wyraźnie najnowsze trendy. Można wobec tego śmiało zdecydować się na sypialnię w stylu glamour. Rewelacyjnie sprawdzą się antyki, meble w stylu retro. Wystrój ma nawiązywać do angielskiego dworu. Modne stały się także lamele ścienne, można również zdecydować się na tapety w nowoczesnym wydaniu.

W romantycznej sypialni rewelacyjnie odnajdą się dekoracje ścienne w malowane kwiaty. Motywy roślinne i zwierzęce są wręcz pożądane. Można również zdecydować się na wzory geometryczne, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach. Na tle tapety strukturalnej wspaniale prezentuje się łóżko z wyrazistym zagłówkiem. Duży wpływ na aranżację ma kolorystykę. Obecnie najmodniejszy stał się czerwono-różowy odcień. Mile widziane są także ciepłe beże i brązy, kolory nawiązujące do soczystych cytrusów, połączenie niebieskiego i zielonego.