Czym są biura serwisowane?

W czasach dużej popularności niewielkich (jednoosobowych bądź kilkuosobowych) biznesów, pojawia się ogromna potrzeba rynkowa na gotowe biura, w dobrej lokalizacji, które ponadto, poza samym wynajmem maja również do zaoferowania pełen pakiet usług, tak jak biura serwisowane. Ofert takich miejsc pojawia się coraz więcej, dlatego bardzo łatwo w wielu źródłach znaleźć można opis usługi biuro serwisowane.

Zasada działania serwisowanych biur polega przede wszystkim na wynajmie pokoju biurowego z pakietem usług, mieszczącego się zdecydowanie najczęściej w biurowcu lub kamienicy. Czasem biura serwisowane mianowane są również jako centra biznesowe czy biura zarządzane, jednak niezależnie od użytej nazwy w każdym z przypadków chodzi dokładnie o to samo. Bardzo charakterystyczne dla biur serwisowanych jest wynajmowanie od właścicieli danej nieruchomości dużych powierzchni, np, całego piętra. Przy tym przedsiębiorstwa zajmujące się prowadzeniem serwisowanych biur przygotowują przestrzeń z gabinetami, które podnajmują mniejszym najemcom, oczywiście w odpowiednim stopniu na takim posunięciu zarabiając (w przeciwny wypadku nie miałoby to najmniejszego sensu). Taka strategia daje możliwość tworzenia niezwykle elastycznych warunków najmu, na których z całą pewnością skorzystają obie strony transakcji.

Za absolutnie podstawowe usługi, jakie świadczyć musi każde szanujące się i chcące zdobyć jak największą grupę klientów, z pewnością uznać można:

  • posiadanie dobrej infrastruktury IT,
  • pomoc w rejestracji firmy (ważne jest również, aby biuro serwisowane było spółką legalnie działającą),
  • dostęp do wieli różnorodnych biurowych urządzeń,
  • obsługę recepcyjną (np. obsługę poczty zarówno wychodzącej ja i przychodzącej, witanie gości, pieczę nad biznesowymi spotkaniami i konferencjami itp.),
  • dobrze wyposażone zaplecze kuchenno-sanitarne,
  • zapewnione dokładne sprzątanie powierzchni biurowych.

Kluczem do sukcesu działalności biur serwisowanych jest znalezienie dla nich jak najlepszej lokalizacji. Nic więc dziwnego, że zdecydowana większość tego rodzaju biur na swoje siedziby przede wszystkim wybiera centra biznesowe dużych miast, obowiązkowo w reprezentacyjnych budynkach i lokalizacjach. Na skorzystanie z usług serwisowanych biur najczęściej decydują się firmy lub ich zespoły, które potrzebują gotowego do wprowadzenia miejsca do pracy. Choć osób tych zazwyczaj jest nie wiele, to jednak są ogromnie wymagający odnośni warunków, jakie w biurze które chcą okresowo nająć powinny panować.